Tablet Kömür Makinası - NKTM | Makinalar | Yılmaz Makina

Tablet Kömür Makinası - NKTM

TÜM ÜRÜNLER
Kömür

Hakkında

Tablet ürün veya kalıp şekline göre ürün yapmak için özel hazırlanmış yüksek presleme gücüne sahip özel tasarım makinedir. Yüksek kapasitelerde ürün üretmek için hazırlanan sistem bir çok tablet ürün üretimi için gerekli olan presleme gücünü yakalayabilecek kapasite de yaklaşık 130 bar basınçlarda çalışan hidrolik sistemi ile çok yüksek presleme güçleri elde edebilmektedir. Tasarım toz halindeki nargile kömürünün tablet hale getirilmesi için hazırlanmıştır. Diğer tablet ürünleri için ise AR-GE test ve denemelerine tabi olarak uygulama alanları müsaittir. Sadece tablet üretimi olarak düşünülmeyen bu tesis tam otomatik 5 farklı makineden oluşmaktadır.

  • Tablet Makinesi
  • Kurutma ve Soğutma Tünelleri
  • Dolum Robotu
  • Kutu Yapma Makinesi
  • Ağız Kapama Makinesi

Tüm makinelerin senkronize ve otomasyonu sayesinde tam otomatik tesis toz ürünün tablet haline getirilip nihai tüketiciye ulaşan paketlenmiş ürün çıktısı haline getirmektedir.

Teknik Detaylar

Kapasitesi : 20.000 kutu/24 saat
Ortalama Elektrik Tüketimi : 60 -110 kW/saat
Kurulu Elektrik Gücü : 265 kW
Basınçlı Hava Tüketimi (6 bar) : 200 Nl / dk 
Tesis Alanının Uzunluğu : 60 mt 
Alanının Genişliği : 10 mt
Tesis Alanının Yüksekliği : 5 mt
Tesisin Kurulacağı Alan : Tozsuz, en fazla %50 bağıl nemli, en az 18°C sıcaklıkta steril ortam.

Faydaları

Tam Otomatik Çalışma Tam Otomatik Çalışma
Yüksek Üretim Kapasitesi Yüksek Üretim Kapasitesi
Yüksek Kaliteli Ekipman Yüksek Kaliteli Ekipman
Hijyenik Hijyenik
Özel Tasarım Özel Tasarım
Yüksek Güç Yüksek Güç
Ürün Çıktı Çesitliliği Ürün Çıktı Çesitliliği

Üretim Prosedürü

Toz kömür özel karışıtırıcı vasıtası ile nemlendirilerek sisteme dahil edilir. Burada  firmamız tarafından patentli bir mekanizma sayesinde toz kömür bir miktar karışıtırılarak kalıp gözlerine istenilen gramajlarda doldurulur. Özel bir tahrik sistemi ile döndürülen kalıplar kalıp gözlerindeki fazla ürünü de tahliye ederek bir sonraki presleme istasyonuna geçer. Buradaki özel çelikten imal edilmiş presleme duvarı sayesinde hidrolik kollar yardımı ile yüksek barlarda basınçla kalıp içindeki ürünün presleme duvarı ile kalıp gözlerinde preslenmesi sağlanır. Preslenen tablet ürünler bir sonraki istasyona geçerek yine hidrolik pistonlar yardımı ile kalıp gözlerinden çarpma etkisi ile tabletleri hasır bantın üzerine düşürür. Hareketli hasır bant kurutma tünellerinin içinden geçerek kömürün içinde hapsolan nemin dışarı atılmasına yardımcı olur. Kurutma işleminden geçen tabletler dolum robotunda kutu yapma makinesinden çıkan kutuları doldurarak aktarma konveyörleri yardımı ile kutuları ağız kapama makinesine gönderir. Ağız kapamada tutkal cihazı ile tutkallanarak kapatılan kutular hazır hale gelmiş olur. 

Ürün Görselleri

Tablet Kömür Makinası - NKTM Tablet Kömür Makinası - NKTM Tablet Kömür Makinası - NKTM
yukarı çık

Sizin Ürününüz

Aşağıdaki formu doldurarak talep ettiğiniz ürünü tanımlayın.


Firma E-Posta Ürün Açıklamaları Dosya Ekle (rar, zip)
Ad Soyad Telefon Güvenlik Kodu
Captcha